7 четения

В Козловец домакините наложиха волята си

„Земеделец“ – „Лозен 2006“ 2:1

Радослав Отчев изведе напред в резултата гостите от Сухиндол в 28-мата минута и този резултат се запази чак до 70-ата. Таранът на „Лозен 2006“ бе изведен в коридор, надбяга централния бранител на домакините и вкара за 0:1. Последва силен натиск на футболистите от Козловец, които създадоха половин дузина удобни положения, но вратарят Ивелин Бонев пази силно и отрази ударите, а веднъж и гредата му помогна. Стражът обаче не успя да предотврати изравняването в 70-ата минута, в която Георги Дянков стреля от фал край стената за 1:1. Щурмът на домакините продължи и в самия край на двубоя усилията им бяха възнаградени. След корнер топката стигна до Иван Лесев на задна греда и за него не бе проблем да се разпише за 2:1. В оставащите секунди сухиндолци се вдигнаха и на два пъти се наложи на вратаря на „Земеделец“ да спасява опасни изстрели.