5 четения

Първа професионална лига, Осми кръг. „Виолетовите“ изпуснаха „Септември“ на националния стадион в София

„Септември“ – „Етър ВТ“ 1:1

Трети пореден мач без загуба в София от началото на сезона записа в понеделник отборът на „Етър ВТ“. След равенството с „Витоша“ и победата над „Славия“ великотърновци отвъртяха хикс и със „Септември“. „Виолетовите“ са в серия от пет поредни мача, без да познаят вкуса на поражението, а на националния стадион „Васил Левски“ определено могат да съжаляват, че не спечелиха, така както бе и срещу „бистришките тигри“.

Домакините откриха резултата след гол от фал на Борис Галчев през първата част, но след почивката Иван Стоянов изравни от дузпа.

Гостите започнаха по-добре срещата и в 11-ата минута Александър Александров центрира отдясно към Бадара, който стреля с глава, но за късмет на домакините топката профуча покрай дясната греда на Георгиев. Две по-късно Борис Галчев вкара след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар, забивайки топката в сглобката над Христо Иванов.

В средата на полувремето Мартин Тошев получи извеждащ пас отляво в наказателното поле на гостите и пусна успоредно по земя към Баду, който бе изпреварил Димо Атанасов, но падна на тревата секунда преди да вкара в празната врата, претендирайки за дузпа. Реферът Петър Доровски обаче прецени, че нарушение няма и играта продължи. Последва шут на Галчев от далечна дистанция в 30-ата минута, който Христо Иванов отрази. „Виолетовите” също атакуваха, но не успяваха да матират подреденият отзад съперник. Няколко центрирания към Бадара донесоха удари с глава на сенегалеца, но високо над вратата. В 45-ата минута Иван Стоянов стреля опасно от фал, но вратарят Георгиев улови.

След почивката етърци заиграха далеч по-добре и успяха да изнесат играта в половината на „Септември“. В игра влезе Почански, който заигра отляво, докато Стоянов мина вдясно, а Бадара бе в центъра на атаката. В 63-тата минута в игра на мястото на Руменов влезе Георги Сърмов, за когото това бе официален дебют за „Етър ВТ”.

В 70-ата минута усилията на великотърновци бяха възнаградени с изравнително попадение на Иван Стоянов от дузпа. Тя бе свирена за нарушение на Васил Добрев срещу Бадара, дошло след сериозна грешка на Георги Стоичков, който не се справи с центриране отдясно и позволи топката да достигне до централния нападател на великотърновци. След изравнителния гол „Етър“ продължи да доминира, а играчите на „Септември“ се прибраха пред собственото си наказателно поле, но в крайна сметка устискаха да не загубят мача. В 80-ата минута остър удар на Иван Вълчанов профуча над гредата, а в добавеното време Георги Сърмов отляво центрира към резервата Иван Петков, чийто удар мина над вратата.

„Хареса ми играта, съжаляваме за пропуснатата възможност да си тръгнем с трите точки. Ако продължаваме така, успехите няма да закъснеят. Във В. Търново на всички отбори ще им бъде трудно. Надявам се да спечелим срещу „Берое“. Като новак ни трябваха няколко кръга, за да влезем в ритъма на Първа лига. Нашата основна цел е оставане в групата на майсторите. Ако с играта си заслужим нещо повече, ще бъде много радостно“, коментира Станислав Генчев.

В петък от 17:15 часа великотърновци приемат на стадион „Ивайло“ петия в подреждането „Берое“.

„Етър ВТ”: Хр. Иванов, Александров, Минев (46 Почански), Скерлев, Пехливанов, Атанасов, Апостолов, Руменов (63 Сърмов), Вълчанов, Стоянов, Бадара (75 Петков).