3 четения

Хеттрик на Мариян Генов за важен успех на ресенци в Стражица

„Левски 1986“ (Стр.) – ФК „Ресен 2012“ 2:5

Мариян Генов разпечата вратата на домакините от Стражица в 12-ата минута с премерен удар от границата на наказателното поле. Гостите от Ресен продължиха да нападат и развиха успеха си в 35-ата минута, в която точен за 0:2 бе Павлин Цачев. По подобен начин се разви и второто полувреме, в което ресенци забиха още три попадения. Първо Мариян Генов посрещна отбита от Пройнов топка и вкара за 0:3 в 63-тата минута. Светослав Станчев вдигна на 0:4 в 70-ата минута, а в 84-тата Мариян Генов от свободен удар завъртя кълбото за 0:5.

В оставащото игрово време стражичани успяха да направят загубата си малко по-почетна. Първо Александър Цонев се разписа за 1:5, а след това бившият играч на „Левски 1986“ Андон Андонов си вкара автогол с глава за 2:5.