Първенците на групата взеха трите точки в горнооряховското дерби

Публикувана на: 14.09.2017г. 110 прегледа

ФК „Първомайци“ – ФК „Д. Оряховица“ 0:2

В коректен дух в сравнение с предишни мачове между двата отбора премина горнооряховското футболно дерби. Двубоят на стадиона в Първомайци бе ръководен от рефера Андрей Андреев, който създаде равни условия на съперниците и те му се отблагодариха с феърплей. Гостите от Долна Оряховица поведоха в резултата още в 7-мата минута с автогол на Кристиан Димитров. Бранителят опита да пресече остро центриране от свободен удар с глава, но прати топката в мрежата на вратаря си Стефан Монин. Последва период, в който долнооряховчани като че ли нападаха повече, но без да създават голови възможности. Два по-опасни изстрела отправи Лъчо Русев, но над целта. Домакините пък разчитаха на контри и статични положения, при които се заформиха 1 – 2 разбърквания.

В 80-ата минута след ъглов удар Добрин Атанасов намери кълбото с глава и го заби във вратата на първомайчани за 0:2. Те реагираха с натиск, но акциите им приключваха до границата на наказателното поле на гостите.

Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>