Областна група Север, Първи кръг. Павликенското дерби оспорвано до средата на втората част

ФК „Недан“ – „Спортист“ 5:2

С убедителна победа за домакините от Недан приключи павликенското футболно дерби. В 29-ата минута Мирослав Цонев засече пас отдясно за 1:0 в полза на тима си. От пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле в началото на второто полувреме отново той бе точен и 2:0 за неданци.

Тимът от Върбовка, който вече бе пропуснал няколко добри възможности, се върна в мача в 57-мата минута, в която Николай Атанасов с глава прехвърли вратаря на съперника, намалявайки на 1:2.

Георги Гюджеменов заби топката в десния горен ъгъл за 2:2 десетина минути по-късно и върна интригата на терена. Петко Петков, току-що влязъл в игра, обаче отново изведе домакините напред, бележейки след ъглов удар с глава за 3:2. Попадението явно пречупи отбора на „Спортист“, защото 180 секунди по-късно Мирослав Цонев бе оставен да посрещне отбита топка и да се разпише за 4:2, постигайки личен хеттрик в мача, а в 81-вата минута Иво Иванов довърши върбовчани с гол за 5:2.