Елитна група U17, Шести кръг Юношите делеч под възможностите си срещу разградчани

„Етър ВТ“ – „Лудогорец“ 0:5

Неочаквано тежка загуба от „Лудогорец” на фона на представянето на двата тима към момента претърпя отборът на „Етър ВТ“ до 17 години. Преди съботния мач на стадион „Ивайло“ „виолетовите“ имаха една победа, едно реми и две загуби с положителна голова разлика 6:5 и заемаха 12-ото място от 16 отбора. Те обаче имаха и мач по-малко, тъй като домакинството им срещу „Черно море” бе отложено.

„Лудогорец” пък бе на следващото 13-о място също с един успех, едно равенство и три загуби, 6:9 голова разлика и 4 точки.

Срещата обаче тръгна лошо за домакините и още в 4-тата минута Валери Радославов си отбеляза автогол за 0:1. В 23-тата минута Владислав Найденов отне топката и намери Георги Бабалиев, който покачи на 0:2. Развоят стресира етърци и се наложи на вратаря Добромир Добрев да спасява, а други изстрели профучаха опасно близо до рамката зад него.

„Виолетовите“ имаха отлични шансове да се върнат в мача в края на полувремето. Първо Стоил Стефанов излезе срещу вратаря на разградчани и го прехвърли, но топката мина край гредата. После пак Стоил Стефанов проби в наказателното поле на гостите и намери Бранислав Ботев, но той от чиста позиция стреля над вратата. Междувременно Владислав Найденов отправи опасен изстрел, при който топката срещна гредата зад Добрев.

След почивката „Лудогорец” разви успеха, като Георги Бабалиев се разписа два пъти и стигна до хеттрик в мача, точен веднъж бе и Петър Георгиев. За етърци Филип Георгиев пропусна да отбележи почетно попадение, след като открадна топката от вратаря на разградчани, но стреля слабо и неточно.