4 четения

Злато за Иван Сираков и Валентин Шишков от шампионата по ориентиране на дълга дистанция

145 състезатели участваха в държавното първенство по ориентиране на дълга дистанция в района на село Мийковци. Горнооряховчанинът Иван Сираков стана шампион в елита при мъжете в конкуренцията на 50 участници, като преодоля дистанцията от 11.9 километра за 1:36.30 ч. През тази година Иван спечели всички златни медали в индивидуалната надпревара в лятното ориентиране, след като през месец май стана шампион на спринт и средна дистанция. От двата търновски клуба най-силно при мъжете се представи Апостол Атанасов от СКО „Трапезица 1954“, завършил на четвърто място. Андрей Абаджиев от „Браун тим“ е десети. Изключително оспорвано протече надпреварата при младежите до 20 години, които се състезаваха на 9,3 км. Валентин Шишков от „Трапезица 1954“ надделя над най-сериозния си съперник през сезона Стефан Йорданов „Сини камъни“ (Сливен) и завърши на първо място. Това е втора титла за великотърновеца, който по-рано през годината стана шампион и на колоориентиране на дълга дистанция. Еленчанката Наталия Димитрова се пребори за бронзов медал при жените в елита. В същата група Кристина Василева от „Браун тим“ е шеста. При девойките до 20 години Елица Атанасова „Трапезица 1954“ се класира на осмо място.