2 четения

Оспорван мач в Елена, лясковчани си тръгнаха с точка

„Чумерна“ – „Левски“ (Ляск.) 2:2

В открит мач с много голови възможности и пред двете врати съперниците в Елена не успяха да се победят. Гостите от Лясковец поведоха в резултата в 34-тата минута, в която Петър Димитров с далечен удар изненада вратаря на „Чумерна“ Петко Ганчев за 0:1. Само 180 секунди по-късно Пламен Нотев възстанови равенството. Той първо стреля с глава в гредата, а след това със сила заби в мрежата върналата се към него топка. Пълният обрат настъпи в 51-вата минута, в която Денис Гавазов повтори изпълнението на Петър Димитров, но този път потърпевш бе вратарят на лясковчани Христо Вачев и 2:1. Гостите обаче не се пречупиха и продължиха да натискат. Скоро стигнаха до гол, който не бе зачетен заради маркирана засада. В 80-ата минута Борис Чакъров изравни – 2:2 в разбъркване. До края тимът на „Левски“ вкара още веднъж топката в мрежата на Ганчев, но отново след вдигнат флаг за засада и равенството 2:2 оцеля.