„Студентите“ се развихриха в Габрово, Стефан Гинчев вкара два гола

„Янтра 19“ (Габрово) – „Академик“ 0:5

Пет гола отбелязаха футболистите на „Академик“ при гостуването на „Янтра 1919“ в Габрово. Кристиян Иванов отне топката на бранител в наказателното поле на домакините и той го фаулира. Отсъдената дузпа бе реализирана от Йордан Йорданов за 0:1 в 18-ата минута. Последваха силни изяви за Стефан Гинчев, който заби две попадения и приключи с неизвестните около крайния изход. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря на габровци и вкара за 0:2 буквално след подновяването на играта след наказателния удар Третото му попадение падна в 32-рата минута. Кристиян Иванов даде пас в уличка на Лило Маринов, който напредна и с отмерен удар вдигна на 0:4, при който резултат дойде почивката. След нея гостите продължиха да доминират, но увеличиха актива си само с още едно попадение. Точен бе юношата Георги Йорданов, получил пас зад гърба на отбраната на домакините в 72-рата минута и възползвал се по най-добрия начин от него.

„Очаквах да се отпушим след пропуските в предишните срещи и това се случи. Лошият терен ни затрудни във владеенето на топката, но въпреки това станаха хубави атаки. Момчетата изпълниха на 100% тактическите си задачи и съм доволен от представянето“, коментира старши треньорът на свищовлии Евгени Маринов.