6 четения

Али Алиев с два гола за успеха на домакините в Константин

„Рудановски“ – „Вихър“ 3:1

Пробиви на братята Ахмед и Али Алиеви от добри позиции позволиха на гостите от Добри дял да опазят вратата си от попадение почти до края на полувремето. Футболистите на „Вихър“ се бяха прибрали в половината си и отбиваха атаките, а напред разчитаха на контри. В 44-тата минута Али Алиев изпълни по отличен начин пряк свободен удар от трийсетина метра и заби топката под гредата за 1:0. Иван Иванов възстанови равенството малко след началото на втората част, оказвайки се най-добре пласиран в разбъркване.

Джунейт Алиев си спря топката на гърди в 69-ата минута и с отмерен шут вдигна на 2:1 за „Рудановски“.

Крайното 3:1 фиксира Али Алиев минута преди края на редовното време със силен удар от дистанция.

Мачът не е минал без напрежение. В Зоналния съвет на БФС във В. Търново са постъпили доклади от главния съдия Андрей Андреев и делегата Борис Линков, според които водачът на отбора домакин Стоян Комитов се е държал лошо с тях и е отправил обидни реплики.