В Поликраище триумфираха комшиите от Първомайци

„Росица“ – ФК „Първомайци“ 1:3

С победа за гостите приключи съседското футболно дерби на стадиона в Поликраище. Тимът от Първомайци стоя по-добре на терена и до 54-тата минута си осигури аванс от три гола. Сметката откри подвизавалият се и с екипа на „Росица“ нападател Цветелин Кушев в 27-мата минута. Тринайсет по-късно Кристиян Христов удвои аванса на гостите и те се оттеглиха на почивка. Втората част тръгна нови атаки на първомайчани, при една от които Владимир Бялмарков се разписа по ефектен начин. Играещият с N 99 футболист, тежащ горе-долу толкова килограма, изпрати топката в мрежата на поликраищенци с пета за 0:3 в 54-тата минута. Индивидуален пробив през трима бранители на Марин Байчев малко по-късно приключи с изстрел за крайното 1:3.