„Виолетовите“ биха с продължения, Иван Петков с хеттрик

ОФК „Поморие“ – „Етър ВТ“ 2:4

С двама дебютанти в стартовия състав отборът на „Етър ВТ” победи като гост ОФК „Поморие” с 4:2 след продължения и се класира за осминафиналите в турнира за купата на България. Редовното време на срещата на стадион „Лазур” в Бургас завърши 2:2.

Дебют с виолетовия екип направиха дошлите от „ЦСКА-София“ Пламен Гълъбов и Никола Колев, а в 81-вата минута в игра се появи и юношата Кольо Станев.

Очаквано гостите започнаха по-добре и изпълниха няколко корнера, като при един от тях Иван Петков стреля с глава. В 26-ата минута Чавдар Ивайлов центрира отляво и Тодор Колев нацели напречната греда.

Малко след това възможност имаха и поморийци, като Живко Петров шутира от границата на наказателното поле, но вратарят Акалски изби. Резултатът бе открит в 39-ата минута, в която Никола Колев вдигна топката и Иван Петков с глава вкара за 0:1.

Домакините изравниха в 60-ата минута, когато след късо изпълнение на корнер последва центриране и резервата Ахмед Ахмедов с глава бе точен за 1:1.

Седем минути по-късно Георги Сърмов изведе Ерик Почански, който намери Иван Петков и той не сбърка за 1:2.

Осем минути преди да изтече редовното време, Пламен Гълъбов събори съперник в пеналта и реферът отсъди дузпа, която Любомир Божинов превърна в гол за 2:2, изпращайки мача в продължения.

Пет минути след началото на първото полувреме центриране от ъглов удар бе засечено с глава от Иван Петков за 2:3. В следващите минути гостите можеха окончателно да решат мача, но удари на Иван Петков с глава и на юношата Кольо Станев с крак бяха спасени от вратаря Тодоров. Интригата окончателно приключи в 115-ата минута, когато Сърмов отляво прехвърли вратаря на домакините и Румен Руменов насочи топката в мрежата за 2:4.

В събота етърци гостуват от 20:00 часа на „Черно море“ във Варна. Главен съдия е Никола Попов, асистират му Мартин Ангелов и Павлин Михайлов. Заради наказание срещата пропуска Димо Атанасов. Междувременно старши треньорът на „Черно море“ Георги Иванов подаде оставка, която бе приета от ръководството на клуба. Това стана веднага след отпадането на отбора от турнира за купата на България. Специалистът пое вината за загубата от „Монтана“ с 1:2 от шестнайсетинафиналите на турнирната надпревара и като цяло за поредицата от слаби резултати на тима в последните няколко срещи от първенството.

В събота срещу „Етър ВТ“ на стадион „Тича” отборът ще бъде воден от Емануел Луканов, който като футболист има над 100 мача в „А“ група с „виолетовите“, преди да продължи кариерата си в Италия.

„Етър ВТ”: Кирил Акалски, Джихат Кямил, Пламен Гълъбов, Иван Скерлев, Димо Атанасов, Никола Колев (55 Георги Сърмов), Чавдар Ивайлов, Цветомир Тодоров, Ерик Почански (81 К. Станев), Иван Петков, Тодор Колев (68 Румен Руменов).

Снимка: Ростислав ГРЪНЧАРОВ