5 четения

„Железничарите“ паднаха на „Орчо войвода“, вече са десети в класирането

„Оборище” – „Локомотив“ 2:1

Оборище“ (Панагюрище) победи с 2:1 „Локомотив“ (Горна Оряховица) на стадион „Орчо войвода“ в мач от Деветия кръг на Втора лига. Всичките попадения паднаха през второто полувреме, а техни автори бяха Жако и Мартин Василев за домакините и Аристоте Ндонгала за гостите.

Бразилският нападател се разписа в 69-ата минута за 1:0, като засече центриране на Костадин Аджов. Бранителят Мартин Василев удвои с глава в 78-мата минута, когато се използва от избита от вратаря Кристиян Кацарев топка.

Буквално в последните секунди на мача Ндонгала намали с дебютния си гол във Втора лига, но това не се оказа достатъчно за „железничарите“, за да предотвратят трета поредна загуба – две шампионатни и една за купата.

„Локомотив“ остана на десето място с 12 точки, като в последните три двубоя е взел само една. „Оборище“ пък прекъсна серията си от четири двубоя без успех, три от тях в шампионата, и вече е с 14 точки, заемайки шесто място.

Следващия кръг тимът на Ангел Славков гостува на Царско село, а момчетата на Александър Димитров приемат ПФК „Монтана“.

Загубата, естествено, предизвика бурна реакция сред феновете, които поискаха незабавна оставка на треньора Александър Димитров. Самият той отказа коментар веднага след мача, извинявайки се с огромното напрежение след загубата.