Приложение Полски Тръмбеш

Проектът на възможностите „Твоят час“ продължава и тази година в Петко Каравелово

Проектът на възможностите, както учителите от Петко Каравелово наричат „Твоят час“, продължава и през тази учебна година. Той се финансира от Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“, съфинансирана от Европейския съюз. В основното училище „Васил Левски“ са били сформирани 8 групи – 4 по интереси и 4 за обучителни затруднения.

Участниците в групата по готварство са се запознали в първата фаза на проекта със здравословния начин на живот. Усвоили са умения за приготвяне на домашна храна, развили са усет към храната и естетическото ѝ поднасяне. В представителните изяви на клуба активно се

Мажоретките
Децата от клуба по български език

включиха и много майки и баби на децата. Те демонстрираха пред тях своите кулинарни умения.

Децата от групата по вокално пеене са работили за развиване гласовите възможности на учениците, чувство за метроритъм, развитие на мелодичния слух. Участниците в мажоретния състав на училището развиха умения за танцуване, правилно и хармонично развитие на детския организъм и прочуха селото и община Полски Тръмбеш.

Дейностите в групата по футбол се насочват към превръщане на училището в по-привлекателно място, както и към намаляване риска от преждевременно напускане от образователната система. В тази група за спортни занимания, която е с насоченост футбол, се включиха 15 момчета. Проведените спортни състезания между ученици и родители предизвикаха много емоции. Участието на учениците в групите за преодоляване на обучителни затруднения по математика в IVII клас е насочено към изграждане на устойчив интерес към математиката, формиране на положителна мотивация за нейното изучаване. Чрез въвеждането на занимателен елемент (IIV клас) в усвояването на учебния материал се преодоляват образователните дефицити на учениците при подготовката им по математика. В групата за преодоляване на обучителни затруднения по български език вниманието е насочено към развитие потенциала за учене, преодоляване на образователните дефицити и пълноценно участие на учениците в учебно-възпитателния процес, придобиване на знания и компетентности, които не са част от задължителната училищна подготовка.

Сн. личен архив

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *