Първенецът на групата не остави съмнение в класата си

ФК „Долна Оряховица“ – „Росица“ 3:1

При териториален и игрови превес на символичните домакини срещата се игра на стадиона в Лясковец. Още в началото му долнооряховчани получиха право на наказателен удар, но вратарят на „Росица“ Стефан Ников отрази шута от бялата точка на Миро Гавазов. Стражът обаче нямаше какво да направи в 18-ата минута, в която Адриян Стоев излезе срещу него и би точно за 1:0. Последваха изстрели на Йордан Петров и Йордан Иванов, спасени от Ников. 17-годишният Тодор Хаджиев покачи на 2:0 за долнооряховчани в 68-мата минута, възползвайки се от подаване на Стоев. 180 секунди по-късно Ников фаулира в наказателното си поле Иван Колев и получи червен картон, а дузпата бе вкарана от колегата му на другата врата Лъчо Попов за 3:0.

Макар и в намален състав, поликраищенци продължиха да търсят почетен гол и в 82-рата минута Димитър Георгиев намери Евгени Цачев, който не сбърка за 3:1.