6 четения

Състоянието на терена в Мерданя отново предизвика дискусии

„Юнак“ – ФК „Рудановски“ 2:0

С малко куриозен гол откриха резултата домакините от Мерданя. В 9-ата минута Мартин Кожухаров изрита топката напред от собственото си наказателно поле и с помощта на вятъра прехвърли вратаря на гостите от Константин, а за набралия скорост Пламен Недялков остана само да вкара за 1:0. В следващите минути последваха пропуски на Иван Иванов и Петър Иванов за „Юнак“ и на Али Алиев и Шенол Трембешлиев за „Рудановски“. Джунает Салиев можеше да изравни резултата след почивката, като съдбата бе напът да върне жеста на гостите, но вратарят на мерданчани Андрей Стоянов успя да се завърти и да избие излъгалата го в първия момент топка. В 84-тата минута спорът приключи с точен шут на Иван Иванов – Бай Иван, от дъгата. Доста дискусии предизвика преди срещата състоянието на терена в Мерданя, сух и с големи цепнатини в почвата, и само намесата на кмета на Константин и водачът на тима на гостите Стоян Комитов убеди футболистите му да играят, тъй като се опасяваха от контузии.