6 четения

Младите етърци загубиха от „моряците“, Николай Лазаров с две попадения и автогол

„Етър ВТ“ – „Черно море“ 2:3

Загуба с 2:3 в отложен мач от четвъртия кръг на юношеската група до 17 години претърпя отборът на „Етър ВТ“. На стадиона в Дебелец „виолетовите“ паднаха от третия във временното класиране „Черно море“. Мачът се разви лошо за домакините, които си отбелязаха автогол в 40-ата минута чрез Николай Лазаров. През втората част последваха още две попадения за варненци, които се възползваха от пространства в отбраната на тръгналите напред етърци. Натискът на възпитаниците на Марин Стефанов все пак даде резултат. Първо Николай Лазаров бе изведен и прехвърли вратаря на младите „моряци“ за 1:3, а пет минути преди да изтече редовното време, Кольо Станев бе съборен в пеналта на гостите и реферът отсъди дузпа. Лазаров бе точен от бялата точка за 2:3, но до края на мача нямаше време за изравнително попадение. В класирането етърци са 12-и с пет точки.