Гол на Бедри Рюстемов спаси „железничарите“ от четвърта загуба

„Локомотив“ – ПФК „Монтана“ 1:1

В четвърти пореден мач горнооряховският „Локомотив” не успя да стигне до победа. След трите поредни загуби „железничарите“ отвъртяха реми с ПФК „Монтана” в среща от десетия кръг на Втора лига. Гостите поведоха в резултата, а домакините стигнаха до равенството през втората част с гол на влезлия като резерва Бедри Рюстемов.

Монтанци откриха резултата в 41-вата минута. Гола вкара бившият локомотивец Стефан Цонков, който засече с глава центриране от корнер на Иван Коконов и попари доскорошните си съотборници. Преди това гостите играха по-силно и имаха още възможности. Още в началото на двубоя Крушарски спаси изстрели на Балджийски и Антонов. За горнооряховчани удари отправиха Христов и Любомиров.

В края на полувремето Чукалов можеше да изравни, но Василев се намеси добре.

След почивката домакините бяха по-активни и стигнаха до изравняване чрез току-що влезлия в игра Бедри Рюстемов. Буквално след подновяването на играта Ндонгала центрира и Рюстемов засече топката за 1:1. После монтанци имаха претенции за втори гол, но той бе отменен заради засада.

„Локомотив“: Ивайло Крушарски, Милен Савов, Ивайло Тодоров, Мариян Иванов, Кристиян Димитров, Петър Казаков, Якуб Идризов, Веселин Любомиров (46 Тони Балъков), Георги Чукалов (46 Бедри Рюстемов), Аристоте Ндонгала, Деян Христов