Тръмбешчани изпуснаха шансовете си в края на мача

ОФК „Трявна“ – „Янтра“ (П. Тръмбеш) 1:0

Загуба с 1:0 при гостуването на Трявна претърпя отборът на „Янтра“. Единственото попадение в мача падна още в 6-ата минута. Тогава реферът Милен Въжарски отсъди наказателен удар в полза на домакините. Бившият етърец Илко Трифонов застана зад бялата точка и с точен удар опъна мрежата за 1:0. В следващите минути мачът бе равностоен, като битката се водеше между двете наказателни полета, а головите възможности се брояха на пръсти. Заключителните минути на двубоя обаче бяха за тръмбешчани, които изпуснаха шанса да си тръгнат поне с точка. Първо Борислав Иванов нацели греда от пряк свободен удар, а кулминацията бе в добавеното време. Тогава домакините останаха в намален състав заради червен картон, показан на техен играч. От отсъдения фал Борислав Иванов центрира към Калоян Илиев, който от непосредствена близост пропусна да изравни, а с това и да спаси тима си от загуба.

„Мач, белязан с много борба. Доста груба игра от страна на домакините, но нямам претенции към рефера Милен Въжарски, който ръководи срещата добре. Пропуснах възможност да отбележа гол, но така е във футбола“, коментира играещият треньор на „Янтра“ Калоян Илиев.