68 четения

Първо място за мотоклуб „Боляри“ в Долна Митрополия и отново подиум за Димитър Митов

Писта „Долна Митрополия“ край Плевен прие десетия кръг от BMU Европейския шампионат на писта през отминалия уикенд. Домакинството бе второ за сезона, като първото бе белязано от много дъжд и студ, но тази седмица времето се оказа благоприятно за публиката и пилотите. Пред повече от 5000 зрители участие взеха състезатели от Сърбия, Македония, Румъния, Турция и Гърция. Представителите на мотоклуб „Боляри“ взеха дейно участие в почти всички класове. В клас F600 на пистата след раждане се завърна Мария-Луиза Раева с „Ямаха“, която завърши на девето място. Четвърти финишира съотборникът й Аксел Исмаил също с „Ямаха“. В клас F1000 победител е Михаил Атанасов със „Сузуки“, Йордан Пашов със същата марка машина е пети. В професионалния клас SuperBike 1000 в битката на титаните Димитър Митов с BMW отново намери място на подиума, заемайки призовото трето място. Преди него са шампионът в последните няколко години Мартин Чой с BMW и румънецът Роберт Мурешан.

За „Боляри“ в Долна Митрополия стартираха още Пламен Бонев (BMW), Бранимир Банков (BMW) и Калоян Ангелов („Хонда“). В генералното класиране продължава да води Мурешан със 189 т., втори е Митов със 147 т., на трето място е Чой със 145 т. Последните два кръга, в които ще се реши и шампионската титла, са на писта Серес в Гърция на 28 и 29 октомври. В класацията за отборната купа на България мотоклуб „Боляри“ е на първо място пред МСК „Плевен“, а трети се класираха „Троян мотоклуб“.