4 четения

Антъни Иванов с четири златни медала от турнира „Бриз“ в Бургас

Четири златни медала от четирите дисциплини, в които участва, спечели Антъни Иванов от турнира по плуване „Бриз“, проведен на закрит 25-метров плувен басейн „Меден рудник“ в град Бургас. Надпреварата събра 408 участници от 35 клуба от 6 държави.

Спортист N 1 на Велико Търново бе най-бърз в трите дисциплини в бътерфлая (50, 100 и 200 м) и на 200 метра свободен стил. Антъни Иванов оглавяваше класирането за най-добър състезател по точки на ФИНА до предпоследната индивидуална дисциплина при мъжете със 754 т. от резултата му на 200 метра свободен стил. На 400 метра свободен стил обаче Петър Божилов от ПК „Омега-01“ получи 774 т. за постижението си от 3:51.09 минути, което е и нов национален рекорд за юноши старша възраст (15 – 17 г.) и измести Иванов от първото място в класирането за най-добър състезател на турнира. Междувременно трима великотърновски плувци бяха номинирани в конкурса Мис BGswim.com и Мистър BGswim.com. Конкурсът се провежда за първи път и цели да покаже красивото лице на плувните спортове и е подкрепен от „М-тел“. В двата пола са номинирани по 12 състезатели. При мъжете с номинация са Антъни Иванов и Любомир Епитропов, а при жените Бояна Томова.