Спорт

Първа победа за етърки в новото първенство, Мирела Моева с две попадения

„Етър ВТ“ – „Енко“ 4:3

Заслужена първа победа през новия сезон в „А” група взе женският отбор на „Етър ВТ”. Доскорошните „Болярки”, които вече носят виолетови екипи, пречупиха третите от последното първенство – „Енко” (Пловдив). Мачът премина при поделено надмощие, като и двата тима имаха своите силни моменти, но възпитаничките на треньора Валентин Витанов бяха по-настойчиви в търсене на крайния успех.

Гостенките поведоха в резултата на стадиона в Ресен още в 3-ата минута, когато след центриране от ъглов удар Леонора Желева засече топката на задна греда. В 15-ата минута Недрет Заструг открадна топката от пловдивчанки, остана сама срещу вратарката им и изравни – 1:1. Мирела Моева игра индивидуално в 25-ата минута и с прехвърлящ удар от 16-ия метър се разписа за 2:1. В 36-ата минута отново тя стреля, топката се отби от гредата, но се върна в нея и 3:1.

Направилата силен мач Моева проби отбраната на „Енко“ в 50-ата минута и подаде на Теодора Йорданова, която покачи на 4:1 с помощта на рикошета. Развръзката сякаш поотпусна етърки и те позволиха на съперничките си да се съвземат.

Цветана Манчева влезе отляво в 55-ата минута и стреля в обратния ъгъл за 4:2, а отново тя при разбъркване в 70-ата се разписа за 4:3. До края мачът бе напрегнат и двуостър, но вратарката Радостина Калчева бе на мястото си и спаси отправените удари.

„След убедителната преднина продължихме да атакуваме, но направихме пропуски и после се отпуснахме, което позволи на съперника до края да върне два гола за крайното 4:3. Като цяло съм доволен от играта и от първия успех за сезона”, коментира треньорът Валентин Витанов.

В следващия кръг на 14 октомври „Етър” гостува на другия пловдивски отбор „Пълдин”, а на 28-ми е домакин на „Берое”.