Тръмбешчани не се дадоха на подгонилите върха козлодуйци

„Янтра“ – „Първа атомна“ 1:1

Сериозен отпор даде отборът на „Първа атомна“ в Полски Тръмбеш. Гостите от Козлодуй играха стабилно и се противопоставяха успешно на домакините. Така се получи позиционен двубой, като преди почивката съперниците си размениха по един-два удара. За „Янтра“ силата и точността си опитаха Тихомир Антонов и Калоян Илиев, чиито изстрели минаха до гредите. Втората част тръгна с гол за козлодуйци. В 49-ата минута в мрежата на Радо Рашков се разписа Ростислав Данчев. Изравнителният гол падна в 80-ата минута. Владимир Атанасов изведе Калоян Илиев, който бе фаулиран в пеналта на „Първа атомна“, а Борислав Иванов реализира отсъдената дузпа за 1:1. В оставащото време тръмбешчани играха в намален състав, след като последователно травми получиха Радослав Рашков и Тихомир Антонов, а правото на смени бе изчерпано с тази на вратаря.