Спорт

С два гола на Иван Лесев козловчани взеха трите точки

„Земеделец 2003“ – „Лато“ 2:1

С два гола на Иван Лесев отборът на „Земеделец 2003“ спечели дербито с „Лато“. На стадион в Козловец, ползван и от двата тима, стана хубав мач, със заряд и напрежение. Лесев откри резултата в 15-ата минута, засичайки пас от фланга. В 35-ата Калоян Христов игра най-добре с глава при центриране от фал и 1:1. Малко преди почивката Лесев пропусна да вдигне на 2:1, а най-добрият на терена от състава на „Лато“ – Детелин Ченешков, повтори упражнението.

Вратарят на гостите от Алеково Иван Николов извади в корнер хубав изстрел на Николай Илиев в 75-ата минута. След изпълнението му Иван Лесев бе над всички и се разписа за 2:1. В оставащото време добри намеси имаше вратарят на козловчани Петко Иванов, на ниво през целия мач бе ръководството на рефера Венци Кознички.