3 четения

Екипажите на „Мегапорт“ са отборни шампиони на България на рали

Втори отборно на рали „Стари столици“ се класираха екипажите на спортен клуб „Мегапорт“. Представянето им донесе отборната титла в рали първенството за втори път след 2013 г. Надпреварата край Шумен събра рекорден брой заявки, а на старт застанаха 24 екипажа, които трябваше да карат при пороен дъжд, което допълнително затрудни участниците. Два екипажа на „Мегапорт“ завършиха в първата петица на ралито. Игнат Исаев и Теодоси Димитров със „Ситроен DS3“ са трети в генералното класиране и първи в клас RC3. Исаев и Димитров бяха втори в генералното, но в последната скоростна отсечка „Валери Великов“ завършиха шести и се смъкнаха с едно място в класирането. Съотборниците им Антон Титов и Динко Георгиев със „Ситроен DS3 Макс“ направиха много силно състезание и спечелиха надпреварата в клас RC3, но в крайното класиране за шампионата са втори, след като останаха на 6 точки след Христо Атанасов/Марин Иванов от „Бултранс“. Емил Денев и Богомил Ненов с „Рено Клио“ завършиха на четвърто място в клас RC3 в Шумен. Сливенският екипаж Георги Василев/Стефан Добрев с „Мицубиши Лансър Ево“ 9 станаха 48-мият победител в шуменското рали „Стари столици“.