2 четения

Павлин Пенев със силен финал на King of Europe

Много силен финал на сезона в дрифт първенството Кing of Еurope в серия Pro 2 направи Павлин Пенев. Великотърновецът продължи силната си серия, като записа победи в Австрия и Гърция. Финалният кръг на Кing of Еurope в серия Pro 2 се проведе в градчето Грейнбах с участието на 35 коли. Павлин Пенев бе най-бърз и спечели в надпреварата, а в крайното подреждане на шампионата е на второ място с равен брой точки с първия.

Веднага след това 33-годишният великотърновец стартира и в Гърция, където се проведе финалният кръг на про-сериите.

Със своето BMW E30 еврошампионът от 2015 г. бе най-бърз в конкуренцията на 30 състезатели в класа.

В южната ни съседка съотборникът на Пенев в автомобилен клуб „Търново мотор спорт“ Иван Божков също направи силно състезание и финишира трети в клас серия Pro 2.