8 четения

Прекратиха мач в Царевец, млад футболист ритна съдия

„Изгрев 93“ – „Етър ВТ“ 0:4

77 минути продължи срещата между отборите на „Изгрев 93“ и „Етър ВТ“ на стадиона в Царевец. Двубоят бе прекратен заради атака на асистент-съдия от млад футболист на домакините. Ивайло Атанасов откри резултата в полза на „Изгрев 93“ в 32-рата минута. Изравнителният гол на етърци падна в 77-мата и бе дело на Кольо Станев. Попадението обаче предизвиква протести сред играчите от Царевец, които имат претенции за засада. Най-активен е Милен Петров, който наплюва асистент-съдията Пресиян Стефанов и получава втори жълт картон от рефера Александър Марков и съответно червен. Следват протести от съотборниците му и треньорите Ангел Ангелов и Стефан Куюмджиев, а зрител влиза на терена и рита асистент-съдията Пресиян Стефанов в глезена. Малко след това състезателят на домакините Атанас Светлинов Атанасов се втурва към асистент-съдията и го ритва в корема. След удара арбитърът пада и се налага дежурният лекар да му оказва медицинска помощ. Веднага след като Стефанов става на крака, мачът е прекратен, тъй като не е в състояние да продължи да съдийства. Решението на Спортно-техническата комисия към Зоналния съвет на БФС е служебен резултат 4:0 в полза на етърци, чака се заседанието на дисциплинарната.