Зрелищен мач в Козловец, Иван Лесев и Борислав Иванов се надпреварваха да бележат

„Земеделец“ – „Левски 1986“ 6:4

Десет гола си отбелязаха съперниците в Козловец, колкото бяха и играчите на гостуващия тим от Стражица. Левскарите не се събраха в пълен състав, но пък направиха силен мач и поддържаха интригата до края. Борислав Иванов откри резултата още във втората минута след дълъг извеждащ пас. В седмата Милен Панчев игра солово и възстанови равенството – 1:1. Йордан Йорданов направи обрата пълен в 13-ата минута след карамболи и неуспешен опит на бранител да изчисти топката. На 3:1 вдигна Иван Лесев, засичайки с глава центрирана топка. Пак той бе точен за 4:1 в 18-ата минута с прецизен изстрел от границата на наказателното поле. Упражнението повтори малко по-късно Борислав Иванов и намали на 4:2, при който резултат дойде почивката.

Втората част тръгна с пето попадение за домакините, дело отново на Лесев, който намери добре топката.

Стражичани отговориха с гол на Петър Петров от дузпа в 55-ата минута, показвайки, че няма да свалят гарда. След още шест минути Борислав Иванов бе изведен зад отбраната на козловчани и върна интригата на терена, разписвайки се за 5:4.

Наложи се на вратата на „Земеделец“ да застане Георги Дянков, който отрази опасен удар от фал, а с това може би спаси и победата на тима си. В 85-ата минута Панчев изпревари бранител на „Левски“ пред пеналта и подаде на Лесев за окончателното 6:4.