Първо място и купа за етърки от турнир в Царева ливада

Две победи записаха младите футболистки на „Етър ВТ“ на регионален турнир в Царева ливада. Надпреварата бе за момичета до 17 години, като в нея се включиха още отборите на „Севлиево лейдис“ и „Боруна“ (Царева ливада).

Мачовете се играха в две полувремена по 25 минути. В първата си среща етърки срещнаха домакините от Царева ливада и се наложиха с класическото 3:0. Диляна Йорданова откри резултата, а Недрет Заструг покачи на 2:0. След изпълнение на корнер Габриела Христова оформи крайното 3:0 срещу домакините.

Още по-убедителен бе успехът над „Севлиево лейдис“, дошъл с 4:0. Недрет Заструг се разписа за 1:0, а Бурчин Хюсеинова за 2:0. Отново Заструг вкара третия гол, а малко след това Бурчин Хюсеинова бе съборена в пеналта на севлиевки и последва дузпа. От бялата точка капитанът Ивана Евтимова стреля прецизно за 4:0. Отлично игра Анастасия Трифонова, която допринесе за успеха. Двете чисти победи без допуснат гол донесоха поредното първо място на „Етър“ в регионалните турнири, от които е изградено първенството в тази възраст, разказа треньорът Валентин Витанов.