Труден успех за домакините, сухиндолци се бориха до последно

„Лато“ – „Лозен“ 3:2

В оспорван мач отборът на „Лато“ пречупи с 3:2 сухиндолци. Домакините започнаха перфектно срещата и набързо поведоха с 2:0, но след това допуснаха изравняване и почивката дойде при 2:2. Кристиян Димитров и Калоян Христов дадоха аванс на тима си на стадиона в Козловец съответно във втората и четвъртата минута. И докато зрителите по трибуните се чудеха колко гола ще отнесат гостите, те успяха да стабилизират играта си и в 13-ата минута Олег Чолаков намали на 1:2. Тази разлика се запази до 43-ата минута, в която Михаил Кънев бе изпуснат от пазачите си и не сбърка за 2:2.

Така мачът трябваше да се реши през втората част. Тя протече равностойно, с атаки и към двете врати, като закономерно домакините нападаха по-агресивно. В 71-ата минута Тихомир Иванов бе оставен да стреля и фиксира крайното 3:2.