Долнооряховчани спечелиха битката за върха в Козаревец

„Спортист“ – ФК „Д. Оряховица“ 0:2

Втора загуба през сезона претърпя тимът на „Спортист“ и класирането в групата вече има нов лидер. Шампионите от Долна Оряховица спечелиха гостуването в Козаревец и са на върха в подреждането. Даниел Рачев стреля от дистанция в 8-мата минута, вратарят на домакините Радко Георгиев отби топката, най-бързо до нея стигна Тодор Господинов и с пета я оплете в мрежата за 0:1. Само след още осем минути Йордан Петров игра самостоятелно и покачи на 0:2. Този резултат оцеля, въпреки че и двата тима играха до края за победа. Най-добрата възможност да се върнат в мача спортистите пропуснаха в 83-тата минута, когато получиха право на наказателен удар. Лъчо Попов обаче спаси изстрела от бялата точка на Валентин Парашкевов, а с това и спокойствието на тима си.