8 четения

Два гола на Борислав Иванов не стигнаха на тръмбешчани

„Янтра“ (П. Тр.) – „Янтра“ (Габрово) 2:3

В интересен мач тръмбешчани не успяха да се справят с тактически правилно игралите гости от Габрово и трябваше да преглътнат загуба на свой терен. Двубоят тръгна перфектно за домакините, дръпнали в резултата още в третата минута. Борислав Иванов изпълни перфектно свободен удар и оплете топката в мрежата на габровци за 1:0. Те на свой ред отговориха с контри, при една от които Христо Кожухаров се измъкна на стрелкова позиция и вкара за 1:1 под плонжа на Радослав Рашков. Последваха пропуски и пред двете врати, а в края на полувремето Иво Георгиев след корнер направи пълен обрат – 1:2.

След почивката Борислав Иванов отново порази вратата на гостите, като този път стреля по диагонала за 2:2. Лош късмет за тръмбешчани обаче бе травмата на вратаря Радо Рашков, който бе заменен принудително. Нова контра на габровци изведе Марио Йовов на стрелкова позиция и той не сбърка за 2:3. Домакините завършиха мача в намален състав, след като втори жълт и съответно червен картон инкасира Пламен Костадинов.