3 четения

Красен Трифонов донесе точка на павликенчани в Плевен

„Спартак“ – ОФК „Павликени“ 1:1

Точка при гостуването на „Спартак“ (Плевен) взеха павликенските футболисти в мач от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига. Домакините откриха резултата в 33-ата минута чрез Христо Спасов, но това бе всичко добро за тях в този двубой. Те владееха топката, без от това да произлезе нищо съществено. Атаките им бяха хаотични. Гостите пък затваряха играта с мисълта да опазят вратата си и успяха с едно изключение, когато допуснаха гол.

През останалото игрово време се справиха и можеха и да спечелят мача, разчитайки на контраатаки. В 71-ата минута Красен Трифонов надбяга плевенските бранители, шутира, вратарят изби, но при добавката бе безпомощен и 1:1. В края на срещата Димитър Кушев беше близо до победно попадение за гостите, но от няколко метра не стреля точно с глава.