4 четения

Соня Богданова повали габровки в заключителните секунди

„Бъки” – „Етър-64” 27:28 (15:16)

С гол на Соня Богданова малко преди да изтече редовното време хандбалистките на „Етър-64” спечелиха с 28:27 дербито на женската „А“ група. В зала „Орловец“ в Габрово великотърновки пречупиха местния „Бъки”, като в интерес на истината можеха и по-рано да си осигурят крайния успех. Съставът на Йонка Генчева излезе напред с три гола още в началните минути на срещата. „Бъки“ изравни, но лидерката на тима Лидия Ковачева веднага беше хваната лично и последва нова серия от три безответни попадения във вратата на домакините за 3:6. „Виолетовите” водеха в резултата през по-голямата част от мача, като на почивката се оттеглиха с гол аванс, водейки с 15:16. В 40-ата минута преднината им вече бе три гола – 19:22. „Бъки” обаче намали до 21:22 и в 45-ата минута изравни за 24:24, връщайки интригата в залата. Последва и пълен обрат, като в 50-ата минута „бъкитата“ за пръв път в мача поведоха в резултата след две поредни попадения на Лидия Ковачева за 25:24.

75 секунди преди финалната сирена вратарката Деси Николова намери в контра Соня Богданова, която изравни – 27:27. Габровки тръгнаха за победен гол, но 15 секунди преди края на срещата времето им за атака изтече и последва нова контра, която Богданова завърши с победен гол за 27:28.

В оставащите секунди домакините се хвърлиха напред, но Десислава Николова бе на мястото си и „Етър-64” грабна ценната победа в зала „Орловец”.

Най-резултатна за гостенките бе Петя Кръстева с 12 попадения, по 4 имат Соня Богданова и Кристияна Караманлиева. С успеха етърки водят в класирането с пълен актив от 6 точки от три поредни победи.

„Етър-64“: Десислава Николова, Деница Иванова 2, Данислава Петрова 3, Ангелина Симеонова, Петя Кръстева 12, Соня Богданова 4, Кристияна Караманлиева 4, Мария Йорданова 3, Мирела Павлова.