6 четения

Стилиян Чолаков с хеттрик на терена в Мерданя

„Юнак” (Мерданя) – „Владислав“ 0:4

С пропуски на Димитър Нешев за домакините и на Мирослав Косев за гостите започна срещата в Мерданя, но като цяло превъзходството на отбора на „Владислав“ се усещаше осезаемо особено през втората част. В 41-ата минута Стилиян Чолаков вкара ефектен гол със странична ножица за 0:1. Веднага след паузата Мирослав Косев разви успеха на тима си, като покачи на 0:2 в разбъркване, при което стреля от два метра. Отново Стилиян Чолаков огорчи вратаря на „Юнак“ в 69-ата минута, в която с хубав удар вдигна на 0:3. Нападателят на джулюнчани фиксира хеттрик в срещата в 80-ата минута, когато тръгна на скорост от центъра, преодоля отбраната на домакините и укроти топката в мрежата им за 0:4.