4 четения

„Студентите“ писаха тройка на севлиевци

„Академик“ – ОФК „Севлиево“ 3:0

Убедителен успех с 3:0 срещу далеч по-опитен отбор спечелиха свищовските футболисти. Момчетата на Евгени Маринов изпълниха тактическите указания – да затварят играта и да контраатакуват на висока скорост, и постигнаха чиста победа с класически резултат. Лило Маринов вкара с удар по диагонала след бърза атака. На 2:0 покачи Стефан Гинчев от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мартин Колев. До почивката гостите разчитаха на трайно владеене на топката и опитваха да отбележат гол предимно с центрирания при статични положения, търсейки резултат от ръстовото си превъзходство.

Втората част тръгна с нов наказателен удар за „студентите“. Кристиян Иванов открадна топката и беше фаулиран от вратаря на гостите. Стражът обаче се реабилитира, спасявайки изстрела от бялата точка на Лило Маринов. Третия гол за свищовлии заби Пламен Илиев с глава след центриране от свободен удар на Мартин Колев. В оставащото време „Академик“ можеше да направи разликата още по-внушителна, пропуски направиха Лило Маринов, Кристиян Иванов и Стефан Гинчев.