Женският отбор на „Етър Елит“ е държавен шампион по естетическа гимнастика, седми в Европа

С 6 отбора се включи великотърновският клуб „Етър Елит“ в Държавното първенство по естетическа групова гимнастика. Общо 46 гимнастички, разпределени в четири възрастови групи, се бориха за отличията – два на възраст 8 – 10 г., един 10 – 12 г. и отбор жени. На крачка от медал останаха най-малките, класирали се на 4 и 5 място във възрастта 6 – 8 години, в която участваха общо 11 отбора.

„Това е най-доброто ни представяне в тази възраст за изминалите държавни първенства. При 8 – 10-годишните отбор „Котки“ с треньор Ива Стойчева зае трето място, а другият отбор в тази възраст завърши шести. При много силна конкуренция отборът във възрастта 10 – 12 г. зае пето място. Това е бъдещият ни отбор, който се развива много добре и за него имаме много надежди. Треньор на отбора е бронзовата медалистка от Световното по естетическа гимнастика 2015 година Христиана Николаева. Отборът при жените зае първо място без никаква конкуренция. Това обаче беше добра тренировка за европейското първенство, което се проведе два дена по-късно в зала „Арена Армеец“. При жените участваха 15 отбора от Русия, Финландия, Естония, Унгария, Испания, Чехия, Украйна и България. Нашият тим премина квалификацията с девети резултат, но на финалите завърши на седмо място. Денислава Начева, Анна Чалъкова, Ралица Николова, Мария Ангелова, Ралица Йорданова, Вивиан Казакова, Денислава Георгиева и Памела Петрова представиха достойно България с една много красива композиция“, разказа Савина Ганчева – треньор на „Етър Елит“.