4 четения

В Българско Сливово домакините бележеха, гостите пропускаха

„Бенковски“ – „Спортист“ 3:1

Поредния си добър мач, с добро владение на топката и взаимодействие при градежа на атаките, изигра тимът от Върбовка. Липсата на точност обаче при завършващото подаване и ударите коства нова загуба на отбора. В Българско Сливово домакините действаха по-опростено, но се възползваха от головите си възможности и тържествуваха. Пламен Дончев засече центриране още в 3-ата минута и даде аванс на „Бенковски“. Шестнайсет минути по-късно отново той бе точен за 2:0, като този път надигра солово отбраната на гостите. В края на полувремето Георги Енчев открадна топката от бранител на „Спортист“ и намери Пламен Дончев, за когото не бе трудно да запише личен хеттрик в мача и да вдигне на 3:0.

През втората част гостите опитаха да се върнат в мача, но стигнаха само до почетен гол. Отбеляза го Исмаил Ахмедов с шут от 25 метра от пряк свободен удар. Много добре ръководиха срещата Николай Георгиев, Деян Славев и Велизар Генчев от Свищов.