5 четения

В Масларево гостите доминираха

„Устрем“ – ФК „Морава“ 1:4

Четири гола си отбелязаха съперниците в Масларево през първия половин час игра, като три от тях бяха в полза на гостите от Морава. Не бяха изминали и 180 секунди от началото на срещата, когато Калоян Славев бе изпуснат от отбраната на „Устрем“ и вкара за 0:1. Илиян Георгиев разви успеха на моравчани в 8-ата минута, засичайки топката с глава за 0:2. Третото попадение заби отново Калоян Славев след двойно подаване в 17-ата минута.

Домакините намалиха разликата в 30-ата минута след автогол на Звездомир Николов. Футболистът от Морава опита да изчисти топката от дъгата на наказателното поле, но тя влетя в собствената му врата.

Този резултат не оцеля дълго, защото Илиян Георгиев си спря топката на гърди и с десния крак я заби под гредата за 1:4. Оттук до края на мача той имаше шанс на три пъти да запише хеттрик, но пропусна от удобни позиции.