Иван Попов с бронз от шампионата по кроскънтри за мъже

На трето място в националния шампионат по кроскънтри за мъже в Пирдоп се класира Иван Попов. На живописното трасе в полите на Стара планина бяха излъчени последните шампиони на България в леката атлетика за 2017 г. Свищовлията, който през миналата година спечели шампионската титла, сега пробяга 10 километра за 32:58 минути и се окичи с бронз. Рекордьорът на България на 3000 м стипълчейз Митко Ценов се наложи на дистанцията с време от 31:56 мин. Той изпревари треньора си Йоло Николов СК „Атлет“ (Мездра), който финишира втори с постижение от 32:18 мин. Ориентировачът Иван Сираков от „Браун тим“ е пети с 34 мин., Калин Василев от „Атлетик 91“ е тринадесети. 61-годишният Владимир Пановски „Атлетик 91“, който бе най-възрастният участник в първенството, завърши двадесети. Двама ориентировачи от Велико Търново бягаха на 8 км при младежи до 23 години. Апостол Атанасов е пети, а Валентин Шишков – седми. При девойките до 23 години Румяна Цанова „Атлетик 91“ е седма на 6 км. От горнооряховските клубове свои представители в първенството имаше „Локомотив 55“. Калина Калева е осма при девойки под 20 г. на 4 км. Хатче Исуфова е четиринадесета при девойки под 18 г., които се състезаваха на 3 км.