Два гола на Боян Борисов и един на Любо Димитров бетонираха ресенци на върха

ФК „Ресен 2012“ – „Земеделец“ 3:0

Категоричен успех в директния сблъсък за върха в класирането записаха ресенските футболисти. Още в 3-ата минута Светослав Станчев влезе отляво и стреля, топката отскочи от гредата и притичалият Боян Борисов я заби в мрежата за 1:0. Младият нападател се разписа за втори път в 21-ата минута, след като бе изведен с двойно подаване от Венци Йорданов сам срещу вратаря на гостите от Козловец и не сбърка за 2:0. Отборът на „Земеделец“ отговори с един-два далечни удара и няколко статични положения пред вратата на домакините, които обаче не донесоха реална заплаха. През втората част ресенци наложиха превес. Мариян Генов нацели греда, бранител на гостите изчисти топката пред голлинията, а при други ситуации не достигна точност на завършващия удар. Десет минути преди да изтече редовното време, Любослав Димитров получи пас от Венци Йорданов и отбеляза третото попадение в срещата за тима си.