Вестник Борба – областен всекидневник, Велико Търново

Вестник Борба – областен всекидневник

Две победи за „виолетовите“ надежди в регионалното дерби

„Етър ВТ“ – „Академик“ 4:1 и 3:0

Две победи записаха отборите на „Етър ВТ“ в първенството на Зоналната група. Юношите младша възраст надиграха с 4:1 свищовския „Академик”, което им позволи да запазят първото си място във временното класиране на зоновата група. „Виолетовите” в предишния кръг отстъпиха на „Спартак” (Плевен) с 1:0 и авансът им пред преследвачите „Локомотив” (Г. Оряховица) и „Янтра” (Габрово) бе само 1 точка.

Мачът срещу свищовлии премина при постоянен превес на етърци, въпреки че треньорът Марин Стефанов пусна няколко футболисти, родени през 2002 година. Домакините решиха изхода с три гола още до почивката. Венцислав Венциславов откри резултата с хубав удар пред наказателното поле. Малко след това падна и второ попадение, а Кристиян Иванов увеличи на 3:0.

„Академик” намали на 3:1 в началото на второто полувреме, а Владимир Георгиев фиксира крайното 4:1.

В регионалното дерби при децата възпитаниците на Стефан Ангелов записаха класически успех с 3:0. Костадин Белалиев, Калоян Ненчев и Захари Атанасов се разписаха във вратата на гостите от Свищов. „Академик“ завърши срещата в намален състав, след като техен играч получи червен картон.

Тук в класирането етърци са трети след горнооряховския „Локомотив“ и „Янтра“ (П. Тръмбеш).