Успешен старт на 16-годишните баскетболисти на „Етър-49“ в шампионата на регион „Мизия“

С две победи тръгнаха момчетата до 16 години на баскетболен клуб „Етър 49“ в първенството на регион „Мизия“. Надпреварата стартира в зала „Орловец“ в Габрово, където великотърновци удариха „Локомотив“ (Г. Оряховица) със 79:38 и домакините от „Чардафон-Орловец“ със 76:48. Локомотивци загубиха и втория си мач в Габрово, отстъпвайки на „Спартак“ (Плевен) с 51:72.

Шампионатът на 12-годишните започна в събота в залата по баскетбол на стадион „Ивайло“. Етърци спечелиха първия си мач срещу „Спартак“ (Плевен) с 52:19. Вторият им двубой с „Дунав“ (Русе) се игра пред пълни трибуни. Двете агитки надъхваха здраво малчуганите, които им се отблагодариха с много старание на паркета.

Домакините започнаха по-добре и след първите двайсет минути имаха две точки аванс. По-малкото време за почивка и разликата във възрастта, а оттам и в ръста и физическата издръжливост, си казаха думата през втората част. Постепенно русенци изравниха резултата през третата третина, а през четвъртата стигнаха и до крайния успех с 42:34.