11 четения

С гол от дузпа дебелчани взеха трите точки

„Ботев-Деб.“ – „Рудановски“ 1:0

С гол на Генчо Генчев от наказателен удар в 15-ата минута дебелчани спечелиха с 1:0 домакинството на „Рудановски“. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на защитник в наказателното поле на тима от Константин след центриране на Николай Койчев. До попадението домакините пропуснаха три добри положения да открият резултата. Антон Досков и Койчев стреляха във вратаря на гостите, а Генчо Генчев би в аут. Отборът на „Рудановски“ започна срещата в намален състав, тъй като на стадиона дойдоха десет футболисти. Това предопредели тактиката им до почивката, след която влезе единайсети играч. Гостите се бранеха и търсеха възможности за контри, като при една от тях Али Алиев нанесе хубав удар.

Десетина минути преди края на срещата Христо Христов получи топката с гръб към вратата на дебелчани, завъртя се и стреля под гредата, но внимаващият Красимир Косев спаси удара с върха на пръстите си.