9 четения

„Виолетовите“ надежди срещат „Левски“ и „Лудогорец” за купата на БФС, нови успехи за четири възрасти

Жребият за четвъртфиналите от турнира за купата на БФС не бе благосклонен към отборите на „Етър ВТ“, достигнали до този етап от борбата.

Детският тим на великотърновския клуб, елиминирал бургаския „Черноморец”, ще се изправи срещу „Лудогорец”. Разградският тим отстрани с 4:0 и 3:0 „Миньор” (Перник). Първият мач е на 21 ноември от 14 часа на стадион „Христо Ботев“ в Дебелец, а реваншът – на 28 ноември от 13 ч. в „Гнездо на орли” в Разград.

Юношите младша възраст, които елиминираха „Витоша” (Бистрица) също с две победи, пък ще срещнат на четвъртфиналите победителя от мача „Левски” – „Локомотив” (София). Това най-вероятно ще са „сините”, които спечелиха първия осминафинал като гости с 4:1 и приемат в реванш „железничарите“. В първия мач на 22 ноември от 14 ч. „виолетовите” гостуват в столицата, а на 29 ноември от 13 ч. посрещат съперника си в Дебелец.

Междувременно двата отбора на „Етър ВТ“ на Футбол 7 и Футбол 9 спечелиха мачовете си в Трявна и продължават без грешка в първенството.

Воденият от треньора Стефан Николов тим на Футбол 7 победи с категоричното 0:10. Това бе десетата поредна победа на „виолетовите“, което ги прави категоричен лидер в класирането с пълен актив от 30 точки. Нападението е нанизало 81 гола, а вратарят и защитата са допуснали едва 6. Останалите резултати от кръга: „Академик“ – „Локо“ (Дряново) 0:2, „Долна Оряховица“ – „Локо“ (ГО) 2:1, „Янтра-1919“ – „Янтра“ (Гб) 3:4, „Севлиево“ – Изгрев (Царевец) 7:0, „Болярчета“ – „Белица-2017“ (Килифарево) 1:1, „Павликени“ – „Янтра-2013“ 1:5.

На Футбол 9 великотърновци спечелиха мача с 5:0. Те също се движат без грешка и имат пълен актив от десет поредни победи. Имат най-добрата защита и вратар в групата, допуснали една 3 гола, а са вкарали 56. Освен тях обаче по 30 точки имат още „Севлиево“ и „Янтра-2013“, като габровци са и с един мач повече.

Останалите резултати от кръга: „Академик“ – „Локо“ (Др) 2:2, „Долна Оряховица“ – „Локо“ (ГО) 2:1, „Янтра-1919“ – „Янтра“ (Гб) 0:8, „Севлиево“ – „Изгрев“ (Царевец) 7:0, „Болярчета“ – „Белица-2017“ (Килифарево) 7:0, „Павликени“ – „Янтра-2013“ 0:9.

Две домакински победи над габровския „Янтра-1919“ грабнаха футболистите на „Етър ВТ“ на Футбол 11 и при юношите до 15 години. На Футбол 11 „виолетовите“ се наложиха с 1:0 и в момента заемат четвърто място в групата с актив от 11 точки. Резултатите от кръга: „Ботев“ (Враца) – „Спартак-1919“ 1:1, „Спартак“ (Пл) – „Локо“ (ГО) 2:3, „Монтана“ – „Литекс“ 0:4.

В зоновата група U15 великотърновският тим записа 4:1 над „Янтра-1919“ и продължава да е втори в класирането само на точка след водача „Литекс“. „Виолетовите““ имат 7 победи и 2 загуби с голова разлика 41:8. Резултатите от кръга: „Ботев“ (Враца) – „Спартак-1919“ 4:1, „Спартак“ (Пл) – „Локо“ (ГО) 1:3, „Монтана“ – „Литекс“ 0:1, „Бдин“ – ДФК „Видин“ 5:1.