„АП спорт“ обра медалите на състезание в Благоевград

30 състезатели от клубове от България и Македония участваха в международен турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие за купа „Пирин 2017“.

Под хегемонията на представителите на „АП спорт“ премина състезанието на пистолет при мъжете в Благоевград, в което участваха 16 стрелци. Победител стана Самуил Донков с 578 т. Съотборникът му Николай Колев е втори с 574 т., Георги Узунов е трети с 564 т., а треньорът Александър Луканов е четвърти с 561 т. Победителка на пистолет при жените стана Кристиана Стоянова с 368 т. При жените на пушка Виктория Иванчева се окичи със златен медал с резултат 414,8 т., Петя Луканова е втора с 413,6 т. В единствената дисциплина, в която нямаше участник от „АП спорт“ – пушка, при мъжете на първо място се класира Яне Джингов от „Стрелец“ с 596 т., Тихомир Петров от „Етър 100“ е втори с 589 т.