Иван Попов с най-предно класиране от националите на Балканиадата в Чанаккале

Свищовлията Иван Попов се представи най-добре от родните национали на балканското по кроскънтри в Чанаккале. Надпреварата в Турция премина при проливен дъжд и тежко трасе за бягане. Българските атлети не успяха да спечелят медал индивидуално, като най-предно класиране записа Иван Попов – девето място. Свищовлията пробяга дистанцията от 8 километра за 35:30 минути. Отборно Попов, Йоло Николов и Митко Ценов се подредиха на второ място след атлетите на Турция, трети е тимът на Сърбия. Другата купа за България донесоха девойките до 20 години, които завършиха на трето място отборно. Най-предно класиране от българките записа Силвия Георгиева, която е пета при девойки до 20 години в бягането на 4 км.