6 четения

„А“ хандбална група – жени, VI кръг Нов успех за шампионките, Данислава Петрова с десет попадения край морето

ХК „Поморие“ – „Етър-64“ 27:32 (10:14) Шеста поредна победа от началото на сезона записаха шампионките от „Етър-64“. Воденият от Йонка Генчева тим продължи победната си серия в женското хандбално първенство при гостуването в Поморие. С успеха великотърновки продължават да водят в класирането с пълен актив от 12 точки пред „Бъки“ (Габрово) с 10 точки и ХК „Свиленград“ с 8 точки. На морския бряг „виолетовите“ започнаха с четири безответни гола и постепенно увеличаваха аванса си, който четири минути преди почивката достигна до 14:6. Последва леко отпускане, което позволи на домакините да постопят аванса на съперничките си до приемливото 10:14. „Етър-64“ продължи да доминира и след паузата, а малко след средата на втората част преднината на тима нарасна до 25:16. Йонка Генчева даде шанс на всички налични състезателки в групата и към края на двубоя поморийки отново живнаха, намалиха пасива си и направиха загубата си по-почетна. Най-резултатна за домакините беше Йорданка Тодорова с 10 гола, а 5 пъти се разписа Димка Предьова. За великотърновки с 10 попадения се отчете Данислава Петрова, а със 7 гола завърши Соня Богданова. „Етър-64”: Десислава Николова, Соня Богданова 7, Ангелина Симеонова 2, Мария Йорданова 4, Кристияна Караманлиева 1, Виктория Маринова, Данислава Петрова 10, Деница Иванова 4, Петя Кръстева 4, Надежда Димитрова, Мартина Стефанова.