Първа професионална лига, XVI кръг И „Верея“ се оказа препъникамък за „виолетовите“

„Верея“ – „Етър ВТ“ 2:0

Отборът на „Верея“ постигна втора победа в първенството срещу „Етър ВТ“. След като в Ловеч старозагорци удариха „виолетовите“ в третия кръг от шампионата с 0:1, сега на „Трейс Арена“ бяха още по-убедителни – 2:0. Така воденият от Илиян Илиев тим повтори успеваемостта на „Локо“ (Пловдив) – 6 от 6 възможни точки срещу великотърновци в редовния дял от първенството. При това двата съперника имат сходна съдба – раздирани са от вътрешноклубни проблеми, но се събират и печелят на терена. Попаденията за „Верея“ бяха дело на двама бивши нападатели на столичния „Левски“ – Валери Домовчийски и Исмаил Иса.

Мачът започна равностойно и първата добра възможност за гол бе в полза на гостите, подкрепяни от сериозна агитка от старата столица. В 20-ата минута Димо Атанасов нахлу до аутлинията и центрира в наказателното поле, където Самб Бадара засече топката с глава, но не я насочи достатъчно встрани от Георги Аргелашки, който я извади с една ръка. Преди това удари на Домовчийски и Георги Андонов от домакините отидоха в аут.

В 26-ата минута „Верея“ разигра на скорост, Андонов намери с пета Домовчийски и той с техничен удар от границата на наказателното поле изпрати топката от вътрешната страна на десния страничен стълб на Христо Иванов за 1:0. Именно Валери отбеляза попадението в първата среща между двата тима, завършила 0:1.

Този резултат се запази до почивката, след която великотърновци се активизираха. Влизането на Почански на фланга създаде доста проблеми на старозагорци и етърци имаха шанс да изравнят в началото на второто полувреме. Бадара бе изведен на чиста позиция, очи в очи с Аргелашки, но изпрати топката в облаците. Таранът пропусна още веднъж, като не успя да засече топката пред голлинията. Постепенно „Верея“ отби натиска и Бен Джемия не успя да удвои резултата след удар с глава. В 76-ата минута Йордан Апостолов сбърка в центъра на терена, Андонов овладя топката и изведе резервата Иса сам срещу Христо Иванов. Нападателят овладя топката и въпреки отчаяния шпагат на Веско Минев я изпрати в мрежата ва гостите за 2:0. До края Бадара направи още един пропуск, след като Иван Петков му прехвърли топката с глава, но той я насочи в Аргелашки и пак нищо…

С успеха „Верея“ се върна в първата шестица на класирането. Играчите на Илиан Илиев са с 26 точки на шесто място, въпреки че отдавна не са получавали пари. „Виолетовите“ от своя страна са 11-и с 15 точки и задължително трябва да бият „Дунав“ в неделя…

„Етър ВТ“: Иванов, Александров, Гълъбов, Пехливанов, Минев, Атанасов, Н. Колев (63 Вълчанов), Апостолов (77 Петков), Руменов, Бадара, Стоянов (46 Почански).