Две деца от великотърновската школа сред 17-те футболни таланти на България, родени през 2005 г.
Две футболни надежди от Велико Търново бяха наградени на церемония на Асоциацията на българските футболисти в столицата.
Павел Велимиров и Габриела Христова от „Етър ВТ” бяха избрани за N 1 на турнирите, проведени в старата столица по програмата „Децата и футболът”. След 18-ия сезон на програмата бяха отличени 14 момчета и 3 момичета, родени през 2005 година.
Павел Велимиров получи красивата купа от Фернандо Каранга от ЦСКА. Негов треньор в школата на „Етър ВТ“ е Стефан Николов. Габриела Христова с наставник Валентин Витанов пък получи приза си от Роман Прохазка от „Левски”. Двамата великотърновски треньори също бяха на церемонията по награждаването.
„Пожелавам ви да се трудите и да надграждане своя талант. Дано направите важна крачка в развитието си от тук нататък и някои от вас да стигнат и до националния отбор”, пожела на отличниците Дончо Донев, президент на Асоциацията на българските футболисти.